top of page

Y

A

K

L

A

Ş

‘Yaklaşmak’ TDK’da 2 şekilde tanımlanır;

1.  Arada az bir aralık kalacak biçimde ilerlemek, aradaki uzaklığı azaltmak veya büsbütün ortadan kaldırmak için ileri gitmek.

2. Bir konuyu, bir sorunu ele alarak belli bir biçimde değerlendirmek.

Yaklaş, giderek daha kompleks bir hal almakta olan, hızlı ve çok (ama derinleşmemiş) bilgiye maruz kaldığımız yeni dünya düzeninde bir sorunu derinlemesine ele alarak üzerinde kolektif, odaklanılmış bir tartışma, düşünme ve disiplinlerötesi çalışma imkanı sağlayan müşterekleşme zemini oluşturmayı amaçlamaktadır. Herkese açık bu müşterek zemin, çok disiplinli paydaşlar arasında yeni bağlantılar kurarak sadece probleme olan mesafemizi değil, aynı zamanda paydaşlar arasındaki mesafeleri de azaltacaktır.

‘yaklaş’, amacı, belirlenmiş kompleks meseleye yönelik sürdürülebilir iyileşme sağlamak olan projelendirme çalışmalarının tanıma, anlama etabı için yapılan tüm organize çalışmaları kapsar.
 
‘disiplinlerötesi’, ‘kolektif’ temel kavramları üzerinde şekillenen ‘yaklaş’ kendine özgü? araç ve mekanizmalar uyarınca işler.
 
En önemli hedefi, üzerinde yoğunlaştığı konuda genişletilmiş sorumluluk ağları, eylem planları oluşturarak ele aldığı konuda iyileşme, ilerleme sağlamaktır.

EKİBİMİZ

2023 - 2024

taksimden sevgiler2.jpg

Özlem Bahadır

Özlem Bahadır, mimarlık eğitimi alıp insan-doğa-mekan ilişkileri üzerine doktora yaptı. Kent edebiyatı ve tasarımda çalışır, kitaplar yazdı.

ceyda_edited.jpg

Ceyda Tahan

Ceyda Tahan, 1997 İstanbul doğumlu, Özyeğin Üniversitesi mezunu, Yeditepe Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan, sanat ve kültür alanında faaliyet gösteren bir uzmandır.

Ilkay_Balic_2023_12_portre_kucuk_edited.

İlkay Baliç

Şehir planlama, sosyoloji ve sivil toplum kuruluşları yönetimi alanında eğitim alan İlkay, daha iyi bir gelecek arayışında yazar, editör, programcı, kolaylaştırıcı ve yönetici olarak çeşitli roller üstleniyor.

IMG_2996.JPG

Can Berk Aksay

Can Berk, Özyeğin Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümünden mezun oldu ve şu anda aynı üniversitede yüksek lisans yapmaktadır. Sinema ve sanata ilgisi olan bir tasarımcıdır.

2020-2022

taksimden sevgiler2_edited.jpg

Özlem Bahadır

ceyda_edited_edited.jpg

Ceyda Tahan

okan-pala.jpg

Okan Pala

doğa çakmakçı.jpeg

Doğa Çakmakçı

barış çakmakçı.jpeg

Barış Çakmakçı

sena.jpeg

Sena Özgürcan

2019

taksimden sevgiler2_edited.jpg

Özlem Bahadır

ceyda_edited_edited.jpg

Ceyda Tahan

okan-pala.jpg

Okan Pala

doğa çakmakçı.jpeg

Doğa Çakmakçı

barış çakmakçı.jpeg

Barış Çakmakçı

sena.jpeg

Sena Özgürcan

hamdi_edited.jpg

 Hamdi Utku Demirörs

2018

taksimden sevgiler2_edited.jpg

Özlem Bahadır

mengüç.jpeg

M. Pınar Mengüç

gökçe.jpg

Gökçe Ersel Ötkün

bottom of page